top of page

אומבריה איטליה -חבל אומבריה -אטרקציות באומבריה -  טיול כוכב באומבריה

סתיו של - פסטיבלים באומבריה איטליה

  • פסטיבל האבירים בפוליניו (Foligno)

ג'וסטרה דלה קווינטנה (Giostra della Quintana Foligno) פוליניו נמצאת בלב אומבריה ואיטליה, ולאורך ההיסטוריה, באופן מסורתי, היא כונתה טבורו של העולם. מתקיימות תחרות שונות מסורתיות  בין 'האבירים' מכל שכונה פוליניו. התושבים עוטים תלבושות אבירים, פיות ונסיכות ומשתתפים בפסטיבל. תוכלו לפגוש אבירים המנסים לזרוק ולהציב טבעות, כל אחת מהן קטנה מזו הקודמת, על פסל העץ הקרוי קווינטנה.

הפסטיבל כולל שחזור היסטורי קפדני של תקופת הבארוק באיטליה, למעשה משחקי הקווינטנה התחילו כבר ב 1613 והפסטיבל שוחזר ומתקיים מדי שנה מאז 1946. גם עבור אלה שפחות מתעניינים בתקופת הבארוק, פוליניו היא עדיין עיר יפה וידועה באומבריה. הארכיטקטורה וההיסטוריה שלה כוללות את אחת ההדפסות הראשונות של הקומדיה האלוהית של דנטה, אחת היצירה הבולטת ביותר בספרות האיטלקית.

מתי: חודש ספטמבר.

אומבריה היא אחד האזורים האהובים עלינו באיטליה! ממוקמת במרכז הארץ, יש לה גבעות נהדרות, ערים יפות ואוכל נהדר - כולל שוקולד. אומבריה נגישה בקלות הן מרומא והן מטוסקנה, הסתיו מדגיש את האופי הכפרי היפה של אומבריה ושל המטבח המקומי. לאומבריה יש את כל היופי של טוסקנה, אבל צפופה הרבה פחות ממנה ולכן המחירים זולים יותר (ואת זה מי לא אוהב..).

במידה והחלטתם לבקר פה בתיו, נסו לשלב את אחד או יותר הפסטיבלים הנערכים פה. כדאי להתעדכן לגבי תאיריכים סופיים שכן מזג האוויר מכתיב פה את הימים לפעמים.

​​​​​

אומבריה אחטליה
פסטיבל ימי הביניים.png
פסטיבל 3.jpg
פסטיבל 4.jpg
פסטיבל 5.jpg
אומבריה איטליה

אטרקציות באומבריה

טיול כוכב באומבריה

 

  • פסטיבל המנות הראשונות בפוליניו.

 I Primi d’Italia - הפסטיבל הלאומי של המנות ראשונות מתקיים גם הוא בפוליניו (Foligno), עיר הנחשבת בירת המנות הראשונות (primi piatti). היריד ממוקם במרכז ההיסטורי של העיר, ומציגים בו עשרות דוכני אוכל. זהו האירוע היחיד המוקדש כולו למנות הראשונות של איטליה, כלומר בעיקר מנות אורז, פולנטה ופסטה (למרות שאפשר למצוא פה כמעט הכל). חוגגים את "תוצרת איטליה", המבקרים יכולים להשתתף בסדנאות בישול, לראות שפים בעבודה או להשתתף בסיור אוכל(Villaggi del Gusto) שבו אפשר לטעום מעל 100 מתכונים חדשים של מנות ראשונות חדשות, בהשפעת המסורת המקומית.

מתי: 26-29 בספטמבר.

 

​​

 

  • פסטיבל מוסיקה קאמרית בפרוג'יה.

לעיר פרוג'יה בירת אומבריה, יש הרבה מה להציע למבקרים בה. בחודש ספטמבר, מתקיים פסטיבל מוסיקה המציין את סיום הקיץ עם שבוע של מוסיקה קאמרית קלאסית. מתאים לחובבי מוסיקה. בפסטיבל משתתפים אומנים רבים מכל רחבי איטליה.

מתי: 7-22 בספטמבר.

​​

  • חגיגות  פרנציסקוס הקדוש באסיזי.

למרות השם, סנט פרנצ'סקו מאסיזי אינו הקדוש הפטרון של העיר האומברית, אלא הוא קדוש הפטרונים של כל איטליה. בכל שנה בכל איטליה מציינים את יום החג של הקדוש, ב 4 באוקטובר, והפסטיבל באסיזי הוא החגיגי שבכולם. היו שנים בהם, אפילו האפיפיור נסע לאסיזי כדי לחגוג את החג החשוב עם הקדוש שלו. זהב, כחול ואדום -צבעי הדגל של אסיזי - מתנפנפים בכל רחבי העיר וחצוצרות המקושטות בצבעים דומים, ישמיעו את הימנון אסיזי בתהלוכה, הצועדת אל קברו של פרנציסקוס הקדוש. למחרת, 5 באוקטובר, העיר כולה הופכת לשוק פתוח  עם מעל 150 יצרנים המציעים את מרכולתם הייחודית.

מתי: 4-5 באוקטובר

​​​

  • פסטיבל השוקולד בפרוג'יה.

פסטיבל השוקולד הבינלאומי בפרוג'יה - היורו-שוקולד (Eurochocolate) . זוהי חגיגת השוקולד הגדולה ביותר באירופה, אולי אפילו בעולם! בכל שנה האירוע מושך כ -900,000 מבקרים לפרוג'יה, עיר בעלת היסטוריה ארוכה של שוקולד. פרוג'יה היא ביתה של אוניברסיטת דייט סאפורי (האוניברסיטה לטעמים) ושל השוקולד האיטלקי המפורסם באצ'י, כולל מפעל השוקולד שלהם, בו המבקרים יכולים לסייר. תוכלו לראות תצוגות בישול, הופעות חיות, פסלי שוקולד וכמובן, לאכול שוקולד!

מתי: 18-27 באוקטובר

​​​​

  • יריד הכמהין לבן (White truffle/ Tartufo Bianco) בעיר גוביו (Gubbio) ובעיר צ'יטה די קאסטלו (Città di Castello).

ריזוטו כמהין לבן הוא רק אחד ממנות הכמהין הטעימות ,שפסטיבל הכמהין השנתי באומבריה מציע. למרות שיש נטיה לחשוב שטוסקנה מקבלת  את מרבית התהילה על הכמהין שלה, אבל דווקא אומבריה עשירה יותר בפטריה יקרת המציאות (והמחיר..). ערים אלו המארחות את הירידים החקלאיים השנתיים מציעות למטיילים ולאניני טעם את הכמהין הלבן היקר, יחד עם יצירות קולינאריה קלאסיות אזוריות אחרות.

מתי: החל מאמצע אוקטובר - 2 בנובמבר (יש להתעדכן בסמוך לאירועים).

​​​​​

  • פסטיבלי יינות צעירים - במקומות שונים ברחבי אומבריה.

חגיגת יינות צעירים -לרוב  מדובר ביינות אדומים קלים -תאריך פתיחת החגיגות משתנה, לא ניתן לדעת מראש, אך לעולם לא יתקיימו לפני ה- 4 בנובמבר- (יש להתעדכן בסמוך לחגיגות).

​​​​​

מצטרפים אלי לחגיגות?

סיורם באומבריה

טיול כוכב באומבריה

אטרקציות באומבריה

אומבריה - טיול כוכב באומבריה  

אומבריה - מזוהה עם עיירות נהדרות מימי הביניים, הרים וגבעות ירוקים, מטבח מקומי משובח ותחושת זמן שעצר מלכת - טיול כוכב מושלם

אומבריה איטליה - טיול באומבריה

מסלולי הליכה למטייל העצמאי ברומא

הכנו לכם 50 אתרים ונקודות עניין. חלקם אתרי חובה וחלקם למגיעים בפעם השניה והשלישית או יותר לעיר הנצח.  הנחנו הכל במפת גוגל וזה כמובן רק קצה הקרחון ממה שיש לרומא להציע

מפת גוגל.PNG

הקולוסיאום - המדריך השלם 

אז אלו כרטיסים צריך בעצם לרכוש עבור ביקור בקולוסיאום ?

הנה כאן הסבר, מה והיכן לרכוש כרטיסים וכמה טיפים חשובים לפני הביקור

סיורים ברומא - הקולוסיאום
bottom of page