top of page

הקולוסיאום- המדריך השלם לכרטיסים ומסלולי הליכה למטייל העצמאי

קולוסיאום מוקטן.JPG

הקולוסיאום סמלה של עיר הנצח. המונומנט העתיק ואולי האמפיתאטרון המפורסם בעולם, שנבנה בשנת 70 לספירה מושך אליו אלפי מבקרים בכל יום ויום.

כמו בכל אתר רשמי, כך גם באתר של הקולוסיאום הכרטיסים הם  הזולים ביותר ברשת, אך לעיתים קרובות לא ניתן להשיגם  ובוודאי לא ברגע האחרון.

לעומת זאת כמעט  תמיד ניתן להשיג כרטיסים במשרדי כרטיסים חיצוניים ואמינים כמו  טיקט וגט יור גייד (יש גם אתרים נוספים- לא כולם אמינים – זהירות). ההמלצה הגורפת היא לרכוש כרטיסים און ליין, בדכ הכרטיסים אוזלים מראש וכשנותרים- התור בקופה הפיזית ארוך מאוד ומתיש.

אז אלו כרטיסים בעצם צריך לרכוש עבור ביקור בקולוסיאום ?

מבקרים רבים ברומא, לא שמים לב ולא ערים לכך שהכרטיסים לקולוסיאום הם בעצם גם כרטיסי הכניסה לפורום רומאנו ולגבעת הפלטין .

ניתן להיכנס עם כרטיס הכניסה פעם אחת לקוליסאום ופעם אחת לגבעת הפלטין ולפורום רומאנו- כל שלושת האתרים ביום אחד בלבד.  מכיוון שהפורום וגבעת הפלטין צמודים זה לזה, כדאי להיכנס אליהם ולאחר מכן להיכנס אל קולוסאום. יש לשים לב השעה המתוזמנת לכרטיס היא עבור הקולוסיאום בלבד. ההמלצה שלנו היא להיכנס קודם לגבעת הפלטין ולפורום רומאנום ורק לאחר מכן להגיע אל החלק מרשים ביותר שהוא הקולוסיאום עצמו. מעבר לבניית מידרג בסיור, יש יתרון נוסף לסדר הביקור הזה ועל כך בהמשך..

סוגי כרטיסים שונים  ואותיות קטנות

שימו לב ישנם סוגים שונים של כרטיסים, חלקם מיועדים למי שמגיע כחלק מסיור קבוצתי. ריכשו רק את מה שמתאים לכם. מומלץ לקרוא אותיות קטנות - הנה כאן קישור ישיר לרכישת הכרטיסים הרלוונטיים למבקר העצמאי.

הקישורים מתוך האתר הרשמי: אתר הקולוסיאום הרשמי . הכרטיסים לא ניתנים לשינוי או החזרה.

חשוב: יש להגיע אל  הכניסה המתאימה בקולוסיאום (עפ"י שעת הכרטיס) חצי שעה לפני הזמן הנקוב.. הכניסה הינה הראשית, אלא אם צויין אחרת.

למרבית הכרטיסים- יש אפשרות לבחור הדפסה ביתי (Print at home), רצוי לבחור באפשרות זאת ולהדפיס, אחרת מתקבל  וואוצ'ר אל המייל, אותו יש להמיר לכרטיס הכניסה  בדלפק מיוחד והדבר כרוך בהמתנה מיותרת. 

 

כל סוגי הכרטיסים כוללים כניסה אחת גם לפורום רומאנום ולגבעת הפלטין ותקפים ל 24 שעות מרגע הכניסה הראשונה. התזמון הוא לשעת הכניסה לקולוסיאום. לפורם רומאנום וגבעת הפלטין הכניסה היא חופשית- פעם אחת - לפני או אחרי הקולוסיאום, ובמסגרת הזמן של 24 השעות.
ישנו גם כרטיס נוסף המאפשר כניסה נוספת ל 7 אתרים מיוחדים בתוך גבעת הפלטין והפורום הרומאי.


כרטיסים מיוחדים ומומלצים נוספים:


ביקור בקולוסיאום כולל האנדרגראונד – סיור מודרך באנגלית הכולל כניסה למרתפים של הקולוסיאום- האזור בו החוזקו בעלי החיים הגדולים והמעליות המיוחדות שהכניסו אותם לזירה.

סיור בקולוסיאום בלילה – אחת החוויות המיוחדות והמומלצות ברומא- סיור מודרך בקולוסיאום כולל האנדרגראונד - מראה מרהיב של הקולוסיאום המואר בלילה וכן מבט מעניין על חדרי הגלדיאטורים והמכניזם של המעליות שפעלו במקום. סיור זה מבוקש מאוד - יש מעט מאוד כרטיסים. הביקור נעשה מחוץ לשעות הפעילות הרגילות של האתר ולכן המקום כמעט ריק - חוויה בפני עצמה. (שימו לב - כרטיס זה אינו כולל כניסה לפורום הרומאי וגבעת הפלטין).

בנוסף אפשר להוסיף מדריך קולי (אודיוגייד) או מדריך וירטואלי לשימוש בטלפון.

למחזיקי כרטיס רומא פאאס - אפשר לבחור את הקולוסיאום כאתר חינם- יש להזמין  את הכרטיסים באתר הרישמי – יש גביה של 4 אירו נוספים- אך זוהי דרך מצויינת להשיג כרטיסים באתר הרישמי.

לרכישת רומא פאסס :

 

​כאשר אין להשיג כרטיסים באתר הרשמי- נסו להשיגם כאן- בקישורים הבאים במשרדי הכרטיסים טיקטס וגט יור גייד. כאשר מועד הביקור הוא קרוב, לעיתים יש להשיג את הכרטיסים רק במסגרת סיור מודרך.

הנה כאן אופציות שונות מספקים שונים – באחריות גט יור גייד וטיקטס- כדאי להשוות מה כל אופציה מציעה, לקרוא אותיות קטנות ולהשוות מחירים. כמובן לבדוק זמינות ליום והשעה הרצויים לכם.

אופציות שונות באתר טיקטס

 

אופציות שונות בגט יור גייד:

כניסה לקולוסיאום  וסיור מודרך קצר בן שעה ורבע 


כניסה לקולוסיאום וסיור מודרך בן 3 שעות
 
כניסה לקולוסיאום וסיור מודרך בן 2.5 שעות 


כניסה לקולוסיאום וסיור מודרך בן 3 שעות

כניסה לקולוסיאום עם סרט מולטימדיה 

כניסה לקולוסיאום עם סרט מולטי מדיה וכרטיס לאוטובוס הופ און הופ אוף 

 

קולוסיאום עם סיור מודרך בן 3 שעות 

קולוסיאום עם סיור מודרך בן שעה גילוי נאות: אנו אפיליאייט של האתרים -

המחיר זהה עבורכם ואינו משתנה ברכישה מהקישורים שלנו,

נשמח אם תרכשו דרכם.

.

לנוחיותכם- שירות לקוחות מצויין בווטסאפ 

 

טיקטס:31681890787+   
גט יור גייד: 4915123457858+

פורום רומאנו מוקטן.JPG

הקולוסיאום, פורום רומאנום וגבעת הפלטין שלושה אתרים צמודים 

עבור מישהו שלא מכיר את רומא ומנסה לפענח את המקום ,ייתכן וזה מעט מבלבל. כאן למטה תראו תוכלו לראות במפה, מבט כללי על שלושת החלקים, שיוכל לעזור לכם להבין את ההבדלים בין שלושת האזורים המפורסמים האלה.  נסביר איך הכרטיסים עובדים עבור לכל אחד ואחד מהחלקים האלה וכן איך למצוא את נקודת החן האהובה עלינו  - המוזיאון הרומי בגבעת הפלטין.

מפה חדשה.JPG

פורום רומאנום נמצא מערבית לקולוסיאום והוא למעשה העיר העתיקה של רומא, המקום האמיתי בו התרחשה ההיסטוריה. תהלוכות, משפטים פליליים, בחירות  ותככים הכל התרחש כאן. זהו האתר בו ישב הסנאט המקורי  ולשם הובאה גופתו של יוליוס קיסר לאחר ההתנקשות בו.

ניתן למצוא פה את  חורבותיהן של כמה מהמבנים העתיקים והחשובים ביותר ברומא בפורום או בסמוך לו.

תצפית על םורום רומאנו.JPG

כאמור הכרטיס שרכשתם לקלוסיאום נותן לכם כניסה גם לפורום, אבל תזכרו שבכל מקרה יש להגיע לקולוסיאום עצמו בשעה הרשומה על הכרטיס.  זמן הביקור המוערך בפורום הוא כשעה וחצי ועוד כחצי שעה- שעה,  עבור גבעת הפלטין. נקודת חן מומלצת ופחות מוכרת היא המקדש של רומולוס שעדיין נמצאות בו הדלתות המקוריות והענקיות מברונזה,  והמנעול שלהן עדיין עובד!

טיפ חשוב: ניתן למשוך את הכרטיס המשולב לקולוסיאום ולפורום ולגבעת הפלטין בשתי קופות נוספות- הקופה בכניסה לפורום רומאנום וכן בקופה בכניסה לגבעת הפלטין. בקופות אלו התורים בדרך כלל קצרים יחסית, ההמלצה היא להתחילבביקור בגבעת הפלטין או בפורום, לבקר בשני המתחמים ועם אותו כרטיס לעבור לאחר מכן אל הקולוסיאום. חשוב לתכנן את הביקור בהתאם לעונות השנה, זיכרו שהמקום חשוף ללא צל בקיץ או מחסה מהגשם בחורף.. מפת גוגל למיקום הקופות 

קופה והכניסה לגבעת הפלטין (כרטיסי כניסה לקולוסיאום)- הכניסה המומלצת


קופה והכניסה לפורום רומאנו


   

 

גבעת הפלטין השטוחה המתנשאת מעל הפורום היא המקום בו קיסרים בנו את ארמונותיהם ואכן 'פלטינה' היא המקור למילה 'ארמון'.

 כדי לבקר במקום המדהים הזה יש שביל בקצה המזרחי של הפורום, המוביל אל הפלטפורמה עליה בנה הקיסר אוגוסטוס את ארמונו הראשון. בהמשך, הקיסר דומיטיאן הפך את הארמון לבניין עצום המכיל בריכות שחייה, סאונות ומזרקות ואפילו אצטדיון ספורט. למעשה הוא האריך את כל הדרך עד לקצה השני של הגבעה כדי שיוכל להשקיף על סירקוס מקסימוס. שם יכול היה לשבת בנחת ולצפות במירוצי המרכבות (שהונצחו  בסרט הידוע  בן חור) ללגום יין ולהנות, ללא צורך במינגלינג עם ההמון הרומאי.

גבעת הפלטין מוקטן.JPG

כאן למעלה, בגבעת הפלטין, תמצאו כל מיני שכיות חמדה, נופים מדהימים על העיר, הוילה העירונית של ליביה ,אשתו של אוגוסטוס. המנהרות בהן השתמשו עבדי ארמון, כדי לקיים את הנשפים בכל מקום בו הקיסר בחר לאכול בו באותו היום וכמה מהדירות הטרום רומאיות העתיקות ביותר בעיר.

כשאתם בראש הגבעה אל תחמיצו ביקור באחת מנקודות החן הנסתרות.  מוזיאון הפלטין הנפלא והזעיר שהיה פעם ארמון בארוקי, ששכן בגנים הרנסנסיים  שהוקמו במאה ה 15 במרכז הגבעה. תוכלו להימלט מחום הקיץ ולצפות בשרידים שנאספו מהגבעה ותהנו מישיבה כיפית במיזוג האוויר בזמן שאתם צופים בתצוגה אורקולית של התפתחות גבעת הפלטין.  כדי להיכנס לוילות , למוזיאונים שבבגבעת הפלטין יש צורך לרכוש  כרטיס מיוחד- הסופר 

עדיף להתחיל בגבעת הפלטין ומשם להמשיך לכיוון הפורום שכן, הטיפוס מגבעת הפלטין לכיוון הפורום הוא מתון יותר וקל יותר מבחינת הליכה.  מעבר לכך,  בגבעת הפלטין אפשר לעשות תצפית יפה  לכיוון סירקוס מקסימוס וגם מקבלים מבט  רחב  על הפורום וכך יש איזשהי אוריינטציה ראשונית טובה לפני שנכנסים לפורום.

קישור למסלולי הליכה מומלצים במפת גוגל לטיול עצמאי, בתוך הפורום הרומאי וגבעת הפלטין

אם אין לכם זמן להיכנס לתוך האתרים או כמובן בנוסף לכניסה, תוכלו לערוך תצפיות יפות לכיוון הקולוסיאום והפורום. שתי נקודות תצפיות יפות על הקולוסיאום. ביו גשר- לגינה קטנה ומעט מוזנחת: קישור למפת גוגל

בסמוך נמצאת בזיליקת סן פייטרו אין וינקולי  המרשימה, שבה נמצא הפסל המפורסם, משה של מיכלאנג'לו.

את פורום רומאנום ניתן לראות מצפית מרהיבה במרפסת שעל גבעת הקפיטולין. קישור למפת גוגל

תצפיות קולוסיאום קטן.JPG
תצפית קןוסיאום קטן 2.JPG
bottom of page