top of page

אגריטוריזמו באיטליה - מה  זה? למה? ולמי מתאים?

אומבריה סיור אגריטוריזמן מוקטן.jpg

בא לכם לקום בבוקר ולראות את הנוף כמו שפה בתמונה? הנה שלוש סיבות מדוע אתם חייבים לעצמכם לנסות אגריטוריזמו באיטליה (ושלוש טעויות נפוצות שכמובן אנפץ).

במקום ללון בעיר, למה לא כאן?

אומבריה איטליה
אומבריה איטליה

אגריטרוסמו, או אירוח תיירות בחוות, נחשב במשך זמן רב, לסוד השמור הטוב ביותר באיטליה. ובכן, לפחות, עד עכשיו...

אז מה זה בדיוק, האגריטוריזמו הזה? ובכן, כן - זה אירוח בחווה, אבל זה גם הרבה, הרבה יותר... ואני חושב שזו הדרך הטובה ביותר לחוות את האזור הכפרי של איטליה! 

 

הנה כאן לפניכם שלוש סיבות:

בדרך כלל, אגריטוריזמו היא חווה  עצמאית שהבעלים החליטו להשתמש בה באופן חלקי - למטרות לינה. כלומר, ב 90 אחוז מהמקרים, אפשר לצפות מבעל ה"מלון" שיהיה בעיקר, חקלאי. החדר שלכם יהיה כנראה בבית החווה, או באגף שנבנה בקרבת מקום.

באופן לא מפתיע, כל דבר נוטה להיות בלתי רשמי: רק לעתים רחוקות יש אזור קבלה (או אפילו אורחים אחרים), בבוקר תוכלו לשמוע קריאת התרנגולים, ולרוב ניתן להתקשר אפילו רק כמה ימים לפני הביקור ועדיין למצוא מקום פנוי.

 

​​​​​1. מחירים שווים לכל כיס, כולל אוכל, הו האוכל...

טווח החדרים גדול למדי החל מדירות גדולות לבין חדרים נעימים בתוך בית בסיסי גדול. בהתאם לכך גם טווח המחירים, תוכלו למצוא את המתאים לכם ביותר.

אחד החלקים הטובים ביותר אגריטוריזמו מסורתי זה דווקא עניין האוכל. ברוב המקומות תמורת תשלום נוסף ניתן להזמין ארוחת ערב מלאה וארוחת בוקר העשויית מתוצרת מקומית. מכיוון שרבות מהמסורות של המזון הטוב באיטליה, לא נמצאות דווקא במסעדות מפוארות אלא בבתים הכפריים, יש סיכוי למצוא את האוכל הטוב ביותר, דווקא באגריטוריזמו. ואם אתם צמחונים או טבעונים, כמובן יתחשבו בכם.

2. לחוות ולהירגע באמת

בונוס נוסף הוא, שהאגריטוריזמו הוא באזור הכפרי הנהדר של איטליה, ובעצם כמעט בכל מקום.  אז אם אתם רוצים לראות את הכרמים היפים של טוסקנה או אומבריה, את הגבעות הסלעיות של לה מארקה, יש שם אגריטוריזמו שכשתעוררו תוכלו לראות בדיוק את זה. כנראה בליווי פרחים, בעלי חיים, מעט ניתוק ושקט מרגיע.

3. הכרות עם מקומיים

כדאי לזכור, אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לחוות את איטליה היא להכיר את האנשים שלה. ואיזו דרך טובה יותר לשבור את הקרח מאשר להתארח בחווה של מישהו?

אז, אם זה לא ברור כבר, אני מאוד ממליץ על לינה באגריטוריסמו. קשה לי לדמיין תמורה טובה יותר עבור תשלום ללינה. 

3 טעויות נפוצות אודות אגריטוריסמו, והנה כאן התיקון.

טעות ראשונה: חייבים להישאר לפחות שבוע כדי לחוות אגריטורוסמו. 

לא! בחלק קטן מהחוות יש מינימום  שהות של שניים או שלושה לילות לפחות. הרוב המכריע מאפשר לכם להישאר רק ללילה אחד. רצוי עם זאת,  ליצור קשר מראש.

טעות שנייה: חופשה רומנטית ופרטיות לא מתאימה לשהות בחווה.

ובכן, במרבית החוות, הבעלים ידידותיים מאוד - אך הם מקפידים לא להתערב ולהפריע. ובאשר לרעיון של ארוחת ערב משותפת, הדבר כבר תלוי בכם. אם פרטיות היא מה שאתם רוצים, תוכלו  למצוא את זה בקלות כמו גם אגריטוריסמו ברמת מלון 5 כוכבים, ואף הרבה יותר... 

טעות שלישית: אם אתם מחפשים מתקנים מתקדמים, החווה לא תתאים.

אם אתם מחפשים שוער, סידור של החדר מס' פעמים ביום, ושירותים אחרים כמו טלויזיה רבת ערוצים, אז אולי האגריטוריזמו הממוצע פחות מתאים לכם.

אבל בשנים האחרונות צצים אגריטוריזמו מפוארים, במיוחד באומבריה, כולל חוות אורגניות, חוות עם ספא מפואר, קוטג'ים מרווחים, איבזור ושירותים הכי מודרניים.

כאשר תשבו על כוס יין מקומי, צופים אל השקיעה מעבר לגבעות, סיכוי רב שתחושו מפונקים ועטופים בחיק המותרות, עם שוער או בלי שוער..

אטרקציות באומבריה

טיול כוכב באומבריה

bottom of page