top of page

סיורים ברומא בעברית

מוזיאונים ברומא

אין ספק שבירת איטליה היא חוויה תרבותית נפלאה. תוכלו לסייר בקולוסיאום ברומא, לראות היכן האפיפיור פונה אל מאמיניו בכיכר הוותיקן ולשוטט ברחובות מרוצפים מקסימים, שמאחוריהם מאות שנות היסטוריה.

בביקור הבא שלכם בעיר הנצח, נסו לפנות זמן גם לכמה מהמוזיאונים  ברומא שהנם ברמה עולמית.

מרבית התיירים ברומא מבקרים במוזיאון הוותיקן ולא בכדי, אכן זהו אחד המוזיאונים החשובים בעולם. הוא בוודאי החשוב ברומא, בכל זאת, בו נמצאת הקפלה הסיסטינית ולכן אף רצוי לקחת  סיור מודרך בעברית בותיקן. אבל זה בהחלט לא המוזיאון היחיד ברומא שכדאי, חשוב ושווה לבקר בו.

אז הנה כאן רשימה של כמה מוזיאונים שאנחנו מאוד ממליצים עליהם

מוזיאון הוותיקן

סיור בותיקן- פסלו של ארנאלדו פומודורו

הראשון כאמור הוא - מוזיאון הוותיקן , שבעצם לא נמצא ברומא אלה בקריית הוותיקן שהיא מדינה עצמאית. גולת הכותרת במוזיאון הוותיקן , היא הקפלה הסיסטינית, אבל למי שמעוניין לבקר רק בקפלה הסיסטינית, דעו שאין דרך להגיע ישירות אליה, פיסית הקפלה נמצאת בקצה מסלול המוזיאונים  וכרטיסים הנמכרים למוזיאון הוותיקן , כוללים בתוכם את כל הגלריות וכמובן גם את הקפלה הסיסטינית.  הגלריות הנהדרות במוזיאון הוותיקן - בעיננו, שוות כמובן גם הן, בזכות עצמן. 

מידע על מוזיאון הוותיקן נמצא באתרינו בנפרד וכמובן אנו ממליצים על סיור מודרך בוותיקן

מידע על מוזיאוני הוותיקן

סיורים ברומא - וליה בורגזה

גלריה  בורגזה

 

המוזיאון הבא אחרי מוזיאון הוותיקן , המבוקש מאוד על ידי מרבית התיירים הוא גלריה בורגזה

לטעמי זהו ואתר חובה ברומא, ארמון שהוא אוצר ארכיטקטוני מדהים מלא באומנות, פסלים מדהימים של ברניני וקנובה, ציורים מדהימים של רפאל טיצייאן, קראוג'ו ועוד כל כך הרבה. אחת הגלריות הנפלאות בעולם קומפקטית למדי וידידותית מאוד למבקר העצמאי. לעוד מידע חשוב ומפורט על ביקור בגלריה ראו כאן: גלריה בורגזה היפה

המוזיאונים הקפיטוליניים

המוזיאונים הקפיטוליניים הם המוזיאונים העתיקים ביותר ברומא ונמצאים בהם אוצרות מלפני היווסדה של רומא העתיקה ב753 לפנהס.

מרבית המבקרים מגיעים לגבעת הקפיטולין היפה, אל הכיכר המדהימה הנמצאת למעלה, מתצפתים אל הפורום הרומאי מהמרפסת הצמודה למוזיאונים ולא תמיד יודעים על האוצרות שנמצאים ממש לרגליהם. אז תעשו לעצמכם טובה, תפנו שעתיים ותיכנסו אל המוזיאונים הנהדרים.  במקום אוסף נהדר של פיסול עתיק, יווני ורומאי, פסלי ברונזה כמו הקיסר מרכוס אורליוס הרכוב על סוס, היצירה המפורסמת ביותר- סמלה של רומא -לופה קפיטולינה - רמולוס ורמוס עם הזאבה. בנוסף לפיסול העתיק,ישנה גם גלריית תמונות מאוחרות יותר עם עבודות של אמנים כמו קרוואג'יו, רובנס וטיציאן.

המוזיאונים נמצאים בכיכר קמפידוליו היפה בתכנון מיכאלאנג'לו, שתכנן את הכיכר, אך מת זמן קצת לפני סיום הבניה. סביב הכיכר מצויים שלושה ארמונות שהם בעצם שלושת חלקי המוזיאונים הקפיטוליניים. גרם המדרגות הרחב בהן עולים לכיכר שימש את אצולת ימי הרנסנאס לדהירה למעלה על גבי סוסים.. אז תצפית נהדרת לכיוון פורום רומאנום,  ולאחריה כניסה להיכלי האוצרות הללו. אין צורך לרכוש כרטיסים מראש, אין במקום תורים מיוחדים ובהחלט ניתן לרכוש כרטיס במקום.     אתר המוזיאונים .   פתוח כל יום מ 9:30-19:30   מיקום על מפת גוגל

סיורים ברומא - לונה קפיטולינה
סיורים ברומא - סיור בותיקן - סיור קולינר

גלריה פמפילי

גלריה נוספת הנמצאת בארמון נהדר, היא גלריה פמפילי.

ממש על ויה דל קורסו, רחוב הקניות המפורסם של רומא, מצויה פנינה אמיתית, אחד המוזיאונים המרהיבים ברומא, המאפשר לראות כיצד התגוררה משפחת האצולה  דוריה פמפילי, וכמובן את עושרה.

הארמון שבנייתו מתוארכת למאה ה 15, עבר יידים רבות לפני שהפך לנחלתם של משפחת דוריה מגנואה, שנישאה למשפחה הרומית פמפילי.  חדרי הארמון נפתחו לקהל בשלהי המאה העשרים, הארמון הפך למוזיאון בו מוצגים החדרים, הריהוט, הציורים והרצפות בצורתם המקורית. הדמיון המדהים שתזהו, עם ארמונות ורסאי  איננו מקרי... עם הנברשות, החלונות משני צידי החדר והמראות הממוסגרות בזהב. המבקרים עוברים דרך אולם נשפים, הקפלה, חדרי הכס, חדרי השרד, חדרי שינה וחדר האמבטיה המפואר.

בארמון אטרקציות רבות, במיוחד בגלריות הציור הכוללות עבודות של ולסקז, קרוואג'יו, דומניצ'ינו, ועוד רבים. יחד עם אוסף הציור הנהדר, הארמונות מכילים אוסף פיסול עצום, במיוחד פסלים של ברניני ואלגרדי.

אתר הגלריה  פתוח כל יום מ 9:00-18:00  מיקום על מפת גוגל

מוקטן 1 מוזיאאונים.png

מוזיאון המקסי

מעט מרוחק מהמרכז ההסטורי, אך בהחלט מצדיק הגעה, הוא מוזיאון המקסי MAXXI - Museo, המוזיאון הלאומי לאמנות המאה ה -21 .

זהה חדיד האדריכלית המנוחה תכננה את המוזיאון המיוחד הזה, המרתק והייחודי.

שיר הלל לאדריכלות מודרנית , מבנה עצום, בלתי שיגרתי, המותיר תחושת תנועה, כיאה למקום המייצג יצירתיות וחשיבה מודרנית מחוץ לקופסא.

 

המוזיאון מכיל מייצגים מיוחדים, אומנות ואדריכלות איטלקית החל מהמאה ה 20 ועד ימינו. מתאים מאוד לבקר במקום גם עם ילדים. שווה להתעדכן באתר המזויאון על אירועים מיוחדים.  אתר המוזיאון  פתוח בימים ראשון, שלישי ורביעי 11:00-19:00, חמישי, שישי ושבת 11:00-20:00, בימי שני - סגור.     מיקום על מפת גוגל

המוזיאון היהודי

 

ממש מול בית הכנסת הגדול בגטו היהודי של רומא נמצא המוזיאון היהודי המוקדש לקהילה היהודית העתיקה באירופה, בת 2000 שנה. אוספי המקום יחד עם המקווה ובית הכנסת נכללים במתחם המוזיאון.

תשמישי קדושה יקרי ערך , עבודות יד יפיפיות ברקמת הפרוכות של ספרי התורה, שנאספו מכל רחבי אירופה, תיעוד ארכיוני הקהילה ומסמכים רבים המספרים את תולדות הקהילה. אתר המוזיאון   פתוח בימים ראשון- חמישי 10:00-16:15, שישי 9:00-14:00, שבת – סגור.    מיקום על מפת גוגל

בית כנסת גדול רומא.png
bottom of page