top of page

איך  להזמין וילה לחופשה בטוסקנה?

השנה החלטתם שלא לחכות לרגע האחרון ולהזמין חופשה כמו שצריך. ובכן, כינסתם את כל השבט המשפחתי והגעתם להחלטה – בצורה דמוקרטית, או שלא - לנסוע לחופשה מפנקת בוילה עתיקה בחבל טוסקנה באיטליה. איזה יופי. עכשיו מה עושים? הכי טוב להזמין דרכי! הכי קל, פשוט ויעיל, באחריות ואין עמלות מיותרות.

למשקיעים הנה כמה עצות - השלב הראשון כמובן הוא לבחור מקום, וזו משימה ממש לא פשוטה. יש מבול של הצעות, מקומות ואתרים. היום המידע לגבי כל מקום מאוד זמין ואפשר לראות תמונות ולקרוא ביקורות על כל מקום, לרוב המידע הזה אמין ומעודכן.

חשוב כמובן לדעת כמה אנשים באים, באיזה הרכב ולפי זה לבחור מקום עם מספר חדרים וסוגי חדרים מתאימים כדי שהמקום יענה על כל הצרכים שלכם (גודל מטבח, מזדנים, חדרי אמבטיה, גישה לנכים וכיו"ב).

אחרי שצמצמתם את האפשרויות – ועדיין יש מאות הצעות! – עוברים מן הסתם לשאלת התקציב מכמה אלפי אירו לשבוע ועד עשרות אלפים...

שאלת ה"מתי נוסעים?" גם היא מרכזית ומורכבת. לאחר בירור מועדי טיסות רלבנטים, צריך לוודא שהווילה אכן פנויה ואפשר לקפוץ לחופשה. כאן חשוב לשים לב כי בתקופות החמות של עונת התיירות, ובעיקר מחודש מאי עד אוקטובר בערך, בעלי הוילות משכירם את הנכסים שלהם משבת לשבת ולכן כל תכנון של טיסה או הגעה שלא במועדים האלה לא יתאימו לחופשתכם.

נוף כפרי באומבריה איטליה. בית כפרי על גבעה ירוקה

הזמינו מראש ואל תחכו לרגע האחרון. אני יודע שזה די ספורט לאומי אצלנו הישראלים להתעכב אבל פה ממש לא כדאי. מצאתם, אהבתם, תזמינו. פשוט. 

עם הגיעכם למקום תפגשו עם הבעלים של הווילה או מישהו מטעמו אשר יקבלו אתכם ויסבירו לכם על הווילה עצמה ועל המקום. כדאי ורצוי לעבור איתם על כל מתקני הבית וצורת הפעלתם – חימום, תנורים, אח, מכונת כביסה, אינטרנט וכיו"ב. אל "תשחררו" אותם עד אשר הבנתם את הכל ווידאתם, כמה שניתן, שהכל עובד ומתפקד לשביעות רצונכם. רגע לפני הפרידה הזמנית אל תשכחו לקבל כמה שיותר טיפים על מסעדות, פסטיבלים מקומיים שבדיוק מופיעים או מציגים במועד שאתם בטוסקנה.

כמה דברים טכניים נוספים שכדאי לברר לפני שסוגרים את ההזמנה – האם המחיר כולל מגבות ומצעים; תשלום עבור גז (חימום ובישול), חשמל, מים, אינטרנט, תפעול הבריכה במידה וישנה וניקיון סופי וכדאי לדעת זאת מראש ככה לא יהיו לכם הפתעות בסוף. אפשר כמובן לקבל הצעת מחיר "כולל הכל", אני תמיד מעדיף כך.

זכרו שהוילות אמנם מצוידות בכל מה שצריך שיהיה בבית אבל עליכם להגיע מצוידים ולקנות דברי מזון, שתייה ורחצה.

לא לשכוח לבדוק ביטוח של המקום; ביטוח במקרה של ביטול וכו'.

עם הגעתכם לווילה תידרשו ברוב המקרים לתת פיקדון במזומן. כדאי לברר כמה לפני שמזמינם סופית.

לבסוף, הכי חשוב ליהנות, להיכנס לאווירה של איטליה בכלל וטוסקנה בפרט. לשבת עם כוס יין לבן צונן ופלטת גבינות ולחמים

טריים על שפת הבריכה הטובלת בירוק אין סופי של כרמים וגידולים חקלאים. אם תעשו זאת מובטחת לכם חופשה חלומית ובלתי נשכחת.

 

בקיצור, צרו עמי קשר וקבלו הצעות המותאמות בדיוק לצרכים ולרצון שלכם מהחופשה.

אופן השכרת הוילות באיטליה דומה ברוב המדינה ולכן העצות פה יתאימו גם למי שמבקש לשכור וילה באזור אחר באיטליה.

bottom of page