סיור קולינרי ברומא - קולינריה מקומית

מסעדות כשרות ברומא

העושר הגסטרונומי של רומא המפוארת לא יכול להיות מושלם ללא כמה מסעדות ומאפיות כשרות. רוב המסעדות הכשרות מרוכזות במקום אחד בעיר, ניחשתם נכון, אזור הגטו היהודי. לדעתי כל תייר שבא מישראל חייב לבקר בגטו ולראות היכן אולצו היהודים לחיות במשך מאות שנים, ולמרות כל הקשיים לראות ולהבין כיצד שרדה וצמחה משם תרבות מפוארת, וגם קולינרית. הנה רשימה של כמה מסעדות כשרות.

ארטישוקק קטן.PNG

נונה בטה – NONNA BETTA

סבתא בטה בשבילכם. אחת המסעדות שהן כבר מוסד וחובה למי שמחפש אוכל כשר. נסו כאן את מנת הדגל של המסעדה, הארטישוק היהודי.

http://www.nonnabetta.it/wp/    מיקום על מפת גוגל

הגן הרומאי – IL GIARDINO ROMANO

ארוחות ביתיות באווירה נעימה בחצר. אפשר לאכול פה מטעמים מהמטבח הרומאי עם נגיעות של המטבח היהודי- רומאי העתיק כולל, איך לא, מנת הארטישוק היהודי המפורסמת.

מידע נוסף: https://www.facebook.com/giardinoromanoroma/          

 מיקום על מפת גוגל

פונזי, המבורגרים – FONZIE – THE BURGER'S HOUSE

קשה מאוד להיות קרניבור שאוכל רק בשר כשר בטיול באיטליה. קשה אבל לא בלתי אפשרי. מסעדה/דיינר המציע את ההמוברגר הכשר הראשון ברומא. לפונזי כבר שלושה סניפים בעיר, אחד גם ליד הגטו היהודי. מומלץ מאוד אם אתם רעבים ואין לכם כוח להתיישב עוד פעם במסעדה או שאתם ממש בדרך למקום אחר אבל ממש צריכים איזה ביס ממשהו טעים.

https://www.fonzietheburgershouse.com/   

מיקום על מפת גוגל

עוגות וגלידה כשרות

אחרי הארוחה חייבים משהו מתוק, אין ויכוח על זה. גם פה יש פתרונות כשרים עם מאפייה כשרה וגם גלידריה כשרה. במאפייה תתקלו בריחות מטריפים של מאפים הנאפים ברגע זה או שבדיוק יצאו מהתנור, כל מה שנותר לכם זה רק לבחור ולאכול, מציע לכם לקחת כמה דברים ולחלוק כדי שלא תפספסו כלום.

לגלידה כשרה כדאי ללכת לגלידריית קרמריה רומנה, CREMERIA ROMANA, הגלידריה המעולה שמוכרת בדיוק את הטעם האהוב עליכם. מומלץ גם לטעום עוד דברים, ככלות הכל, אתם בחופשה ברומא וזה בדיוק הזמן לדברים חדשים.

https://www.koshercakes.it/     

 מיקום על מפת גוגל

המלצות בטריפאדוויזור

שיהיה בתיאבון, ינון

לעוד מסעדות כשרות ומומלצות – רשימה על מפת גוגל

 

 

*תחום המסעדנות הוא דבר משנתה תדיר. אם מצאתם שהמסעדה נסגרה/אינה עומדת בקריטריונים או כל דבר אחר אנא ספרו לי מיד על מנת שאבדוק  ואעדכן. תודה