צפון איטליה - המלצות לטיול עם ילדים

צפון איטליה זה מושג רחב למדי אם חושבים על המרחקים העצומים שיש בו. מהריביירה האיטלקית והגבול עם צרפת במערב ועד לוונציה במזרח. לא נשכח את הקצה הצפוני באלפים והגבול עם שוויץ. באמת שאי אפשר להקיף את הכל בפעם אחת, אבל מניסיון אני יודע, שאחד השיקולים של משפחות עם ילדים בבחירה של מקום החופשה הוא 'מה יש לעשות שם עם ילדים'? (כי עברו הימים שפשוט יכולנו לנסוע ופשוט לעשות בטן גב כל היום...).

אגם בצפון איטליה עם אטרקציות לילדים

ובכן, בכל מקום תמצאו מה לעשות איתם, אני מבטיח, האיטלקים, כמו הישראלים יוצאים לחופשה באותם הזמנים בערך וגם הם מטיילים עם המשפחה והילדים ולכן המדינה ומקומות הבילוי ערוכים לכך.  הנה, לדעתי, חמשת המקומות המובילים לביולוי עם הקטנים בטיול בצפון איטליה.

גארדנלד מוקטן.GIF

פארק השעשועים גארדה לנד

פארק רחב ידיים המציע לא רק מתקני שעשועים לכל הגילאים אלא גם מתחם מים שכדאי לבקר בו. לדעתי יום אחד לא מספיק לראות ולעשות את הכל ולכן כדאי, אם אתם מתכננים להיות פה יותר מיום אחד, לרכוש מראש כרטיסים משולבים ליומיים.

מוזיאון מצריים בטורינו – MUSEO EGIZIO

אחד המוזיאונים הגדולים באירופה עם שלל פריטים מימי הפרעונים במצריים. מוזיאון מרהיב השוכן במרכז העיר עם גישה מאוד נוחה להגיע אליו ואח"כ להמשיך בטיול במרכז העיר. אפשר להזמין הדרכות באנגלית ולרכוש כרטיסים מראש על מנת לייתר את העמידה בתור.

מוזיאון מצרים מוקטן.GIF

ספארי – PARCO NATURA VIVA

הספארי Parco Natura Viva, שנמצא באזור בין אגם גארדה לורונה, חולש על שטח של כ 400 דונמים והוא ביתם של כמאות מינים ויצורים חיים בכל גודל ומכל העולם כמעט. המתחם מחולק לשני אזורים ממש כמו הספארי המוכר ברמת גן, בחלק עוברים בין החיות ברכב ובחלק השני הולכים ברגל בין אזורי המחיה של החיות. בספארי נמצאת גם חממה טרופית עם חיות אופייניות, גן פסלים המציג חיות פרה-היסטוריות.

ספארי צפון איטליה מוקטן.GIF

גן חיות – ZOOM TORINO

אתחיל בכך שהאטרקציה הכי גדולה במקום זה השוכן במרחק של שחצי שעת נסיעה מהעיר טורינו היא בריכת השחייה הפתוחה שבאחד האזורים שלה קיים קיר זכוכית המשקיף לבריכה בה שוחים פינגווינים. למי שלא מתכנן לטוס לאנטרקטיקה בתקופה הקרובה, זו כנראה הפעם היחידה שתהיו כל כך קרובים ליצורים החמודים האלה. חוץ מזה יש פה עוד חיות אקזוטיות, מופעים והופעות, מסעדה טובה ולא יקרה מדי ושטחים ירוקים שאפשר לנוח בהם. אז בקיצור, לא לשכוח את המשקפת והמגבת וללכת ליהנות.

אטרקציות בצפון מוקטן.GIF

מערת נטיפים – GROTTA GIGANTE

מערת נטיפים ענקית זו, כשמה כן היא. בשל גודלה היא הוכרזה בשיאי גינס בשנת 1995 כמערת הנטיפים הגדולה ביותר אותה ניתן להציג. המערה נמצאת באזור טריאסטה TRIESTE והיא מציעה טיול אל תוך בטן האדמה בשלוב מראות מרהיבים של הנטיפים. כל סיור פה מלווה במדריכים אז אנא וודאו כי הסיור שאתם יוצאים אליו הוא עם מדריך דובר אנגלית (אלא אם כן נוח לכם עם האיטלקית...).